Kreatywne Studio – Julia Wiszowata

Kreatywne Studio – Julia Wiszowata

Dopracowane detale, spójna estetyka i kreatywne kadry – to znaki rozpoznawcze prac, które tworzy Julia Wiszowata. Z jej Kreatywnego Studia wychodzą animacje i treści wizualne, które przyciągają wzrok i pozwalają się wyróżnić. Julia ma na swoim koncie współprace z takimi markami jak Douglas, Biżuteria Apart czy Schwarzkopf. Dziś zdradza nam, jak zaczęła się jej przygoda na swoim!

najważniejsza lekcja, jaką odrobiłaś podczas prowadzenia własnego biznesu.

na początku moim głównym problemem stanowił brak pewności siebie i niska samoocena dot. mojej pracy. Długo walczyłam, aby w końcu zrozumieć, że to co robię jest wyjątkowe, a moja praca jest wartościowa. pierwsi klienci nie szanowali mojej działalności i prywatnego czasu. uważali, że praca fotografa jest zupełnie niepotrzebna i że samemu bez żadnych umiejętności i wiedzy zupełnie za darmo można uzyskać te same efekty – jedynie przeszkodą jest brak czasu, stąd i „fotograf, który ma być gotowy na pracę o każdej porze dla swojego klienta”. wówczas przez mój brak pewności siebie – zamiast stanąć w swojej obronie lub po prostu podziękować za dalszą współpracę – po prostu spuszczałam głowę, słuchałam dalszych ujm i wciąż ciężko pracowałam za niesprawiedliwą stawkę. moment przełomu to moment podupadnięcia na zdrowiu, po którym momentalnie zaczęłam doceniać to co robię. przestałam milczeć, zrozumiałam, ile mnie kosztował fakt, by w końcu przestać umniejszać swojej pracy i zacząć ją doceniać. z perspektywy czasu na pewno mogę stwierdzić, że warto jest się wcześniej przygotować do prowadzenia swojego biznesu. trzeba polubić się ze swoją pracą, zyskać zaufanie do samego siebie i nigdy nie ignorować swojego dzieła, bo tylko my wiemy, ile dla niego poświęciliśmy. 🙂

czy budując swoją markę działasz według z góry ustalonej strategii? jeśli tak, to czy trzymanie się planu wpłynęło znacząco na twój rozwój?

może jestem wyjątkiem, ale na początku nie miałam strategii. ogółem jestem bardzo elastyczna w swojej pracy i lubię testować, robić research. sprawdzam co się sprawdza, po czym i tak szukam kolejnych rozwiązań. zakładając swój biznes nie planowałam niczego na dłuższy okres, bo nie byłam pewna jak się potoczy mój przedsiębiorczy los, teraz jednak gdzieś ta organizacja trochę się wkrada – im więcej pracy, tym bardziej potrzebuję mieć wszystko zorganizowane i ustalone dużo wcześniej, tak jest po prostu łatwiej i dzięki temu mam mniej na głowie i mniej stresu, a więc i lepiej wpływa na moją pracę

projekt, z którego jesteś najbardziej dumna?

kiedy pomyślę sobie o dumie, to od razu na myśl przychodzą mi te wszystkie zlecenia od naprawdę fajnych, znanych lub mniej znanych marek, które odezwały się do mnie same, bez poleceń – nie znając mnie. polecenia są super, to między innymi dzięki nim wszystko idzie do przodu, ale duma to też dobrze zorganizowany fundament biznesu, czyli np. dobre portfolio czy ciekawie prowadzone social media, które przekonają Twojego klienta, że to właśnie Ty jesteś fajny i to właśnie z Tobą chciałby pracować!

kto cię inspiruje do działania?

do startu w biznes zainspirowała mnie mnie super girl – Alicja. to ona zasugerowała zmiany, rzekła najukochańsze wtedy „weź się ogarnij” i te słowa finalnie zapoczątkowały start w moją obecną działalność. 😄 kolejną inspiracją jest moja kochana b.Kora, girl z branży, która przelała na mnie ogromną dawkę motywacji i wprowadziła mnie w ten cały świat. obie dziewczyny poznałam na instagramie, a finalnie mamy za sobą fajne spotkania i bezcenne relacje. Pozdrowienia dla Was, dzięki dziewczyny jeszcze raz! 🙂

twój cel biznesowy na ten rok.

poszerzenie zakresu świadczonych usług i ich ulepszenie, by zwiększyć rozwój swojego biznesu i zapewnić swoim klientom atrakcyjne i praktyczne rozwiązania.

umiejętność, którą rozwinęłaś podczas prowadzenia własnego biznesu.

praca pod presją czasu i zdolność do szybkiego rozwiązywania problemów.

żałuję, że na początku prowadzenia własnego biznesu nikt mi nie powiedział, że ...

dobrze jest się najpierw zorganizować. ja zaczęłam organizację prowadzenia biznesu w trakcie jego trwania i było mi trochę ciężko.

trzy narzędzia, bez których nie wyobrażasz sobie prowadzenia własnego biznesu.

mój biznes opiera się stricte na laptopie, telefonie i sprzęcie fotograficznym. ale jednocześnie i na sumiennym prowadzeniu terminarza.

nieoczywista cecha/umiejętność, która przydała ci się przy prowadzeniu własnego biznesu.

chciałabym umieć zawsze dostrzegać intencje swoich klientów i ich nastawienie do mnie i mojej pracy. taki dar prześwietlania haha.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart